П`ятниця, 19.04.2024, 07:32

Наш сайт з Вами
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 622
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
каталог сайтів МУМИ ТРОЛЛИ - питомник породистых морских свинок,ам.тедди, шв.тедди,альпака,тексель, мерино,перуаны,шелти,скинни, фото,продажа,новости

Вагітність і роди

  Самки морських свинок можуть завагітніти вже у місячному віці, але занадто рання вагітність вкрай небажана. Живильні речовини, необхідні для зростаючого організму молодої самки, витрачаються на розвиток приплоду. У результаті нормальний розвиток тварини порушується, крім того, молоді невеликі самки можуть мати труднощі при пологах.

  Планувати вагітність і, перш за все, вирощування малюків краще на весну або осінь. Вагітність і народження малят у спекотні літні місяці морські свинки переносять напружено. Нерідко трапляються випадки смерті вагітних самок або молодих мам влітку з-за високих температур, які важко переносяться тваринами. Крім того, у спекотні літні місяці нелегко знайти хороші руки для малюків, тому що багато потенційних покупців знаходяться у відпустках.

  Кожна вагітність тягне за собою ризик розвитку токсикозу і дістоції (порушення родової діяльності), що може загрожувати життю тварини.

  Клінічні ознаки токсикозу вагітності: самка припиняє їсти, виглядає пригніченою і скуйовдженою. Нахохлюється. Може посилюватися слинотеча, а також може з'явитися характерний запах ацетону від шкіри і подиху, що обумовлено розвитком кетоацидозу. Надалі наступають судоми, спазми мускулатури і смерть. Ці симптоми іноді розвиваються дуже швидко. Токсикоз вагітності частіше проявляється в жаркий час.

  Вагітність у морських свинок триває зазвичай 60-70 днів, довше - при великому приплоді і менше при маленькому (1-2 дитинчати).

  Протягом вагітності свинкам необхідно збільшувати кількість вітаміну С у два рази, до 20 мг на день. Самка також має потребу в більшій кількості трави та овочів, а також в цукрі (фруктах або свіжому фруктовому соку) для запобігання токсикозу. Не бажано давати вагітним свинкам петрушку та траву «пастуш’я сумка».

  Зазвичай не потрібно видаляти самця з клітки на час вагітності самки. Однак це потрібно зробити за тиждень - два до передбачуваних пологів, щоб уникнути стресу у самки і небажаного запліднення відразу після пологів. Небажано утримувати разом декілька вагітних самок, тому що пологи однієї з них можуть спровокувати передчасні пологи в інших. Проте утримувати породілля з іншими народившими або невагітними самками навіть корисно.

  Необхідно максимально захистити вагітну свинку від дії стрес-факторів, які можуть викликати аборт, передчасні або затяжні пологи. Слід уникати великих змін у навколишньому середовищі свинки: клітці, кімнаті, сусідах по клітці, тощо. Вагітну свинку слід піднімати дуже обережно, підтримуючи при цьому обома руками: під груди і під попу. Не піднімати за живіт. Піднімати як змога рідше! Якщо свинка виглядає хворою, треба негайно звернутися до компетентного ветеринарного лікаря, тому що лікування вагітних свинок - заняття небезпечне.

  Починаючи з другої половини терміну, стає все більш помітно, що самка вагітна. Живіт вагітної морської свиночки розростається з боків (де розташовані два роги матки) та нагадує грушу. У міру зростання зародків можна промацати не тільки самі плоди, визначивши приблизну їх кількість, а й оцінити, наскільки великий вони будуть. Приблизно за три тижні до пологів стають помітні руху плодів у матці самки.

 

 


Вагітні морські свинки

 

 

 

Зазвичай особливих та чітких ознак пологів, що наближаються у морських свинок непомітно. Незадовго до пологів в неї розходяться тазові кістки приблизно на 1,5 -2 см, проте нефахівцю це помітити складно. Свинка може почати «вити гніздо», де перед самими пологами з’являється купка калу, видавати характерний спів, тощо. Здорові та достатньо розвинені свинки мають народжувати без утруднень, і власнику не потрібно особливо щось робити для появи на світ дитинчат, необхідно тільки забезпечити тварині чисту і м'яку підстилку з тирси. Найчастіше пологи припадають на нічний час. У нормальний процес пологів втручатися не варто. Народження одного дитинчати займає зазвичай близько 5 хвилин, а поява на світ усього приплоду можливо протягом півгодини. Якщо пологи протікають довше, це може вказувати на можливе ускладнення.

  Зазвичай крові виділяється небагато або її немає зовсім. Якщо ви бачите, що виділилося більше столової ложки крові або багато згустків і не з'являється плід, то свинку треба негайно доставити до ветеринарного лікаря. Швидше за все, новонароджені занадто великі для самки і не можуть з'явитися на світ самостійно, потрібно кесарів розтин.

  У ході нормальних пологів самка «сідає навпочіпки», розсунувши лапки. Під час переймів і потуг вона згинається і зубами витягує дитинча з родових шляхів. Малюк в нормальних випадках виходить головкою вперед. Потім вона очищає його від слизу, спочатку морду, потім все тіло, і вилизує його.

  Іноді плоди народжуються так швидко, що самка не встигає облизати кожне дитинча. У такій ситуації треба взяти рушник, загорнути в нього новонародженого і обережно звільнити його від плодових оболонок, слизу, акуратно масажуючи. Особливо обережно треба діяти в області навколо очей, тому що у новонароджених свинок вони відкриті і є небезпека пошкодити рогівку. Сухе дитинча потрібно покласти до самки.

  Важливо переконатися, що всі плаценти вийшли з матки. Їх число має дорівнювати числу народжених дитинчат. Якщо самка сама не перегризла пупковий канатик, то потрібно стерильними ножицями перерізати його на невеликій відстані від живота, але не занадто близько. Через невеликий час самка сама з'їдає плаценти та плівки (не забороняйте їй це), і єдине, що можна побачити, це забруднену кров'яними виділеннями підстилку.

 


 
все о животных - породы собак, кошек, продажа, питомники, доска объявлений
 
Всі статті і матеріали є власністю нашого сайту! Тож свавільне копіювання - ЗАБОРОНЕНЕ! Ви повинні вказати адресу нашого сайту і автора статті,якщо хочете використати наші матеріали.