Морська свинка відноситься до найбільш покірливих тварин, яких тільки можна собі уявити. Вона не має в своєму розпорядженні ніяких способів активної оборони по відношенню до хижаків. Її гострі різці використовуються, найбільше, в сутичках в межах вигляду за прожиток або партнера; до того ж, і ці сутички закінчуються зазвичай без пролиття крові. Як правило, вони зводяться до відлякуючих рухів і поз: супротивники стають один напроти одного "віч-на-віч з високо піднятими головами і скреготять зубами, прагнучи провести як можна більше враження на суперника. Безпосередня сутичка зводиться до одній або двох коротких сутичок, що закінчуються зазвичай втечею слабкішої особини.
Інший типовий прояв поведінки морських свинок — стадна поведінка — виявляється тоді, коли численні особини живуть разом. Кожен, хто тримає багато самок з одним або двома зрілими самцями, відмітить, що при кожному такому самцеві сосредотачиваєтся окрема група самок. Непроханих гостей з чужої групи швидко відгонять. В межах групи допускається також присутність юних самців, але тільки до пори досягнення ними зрілості. Наслідком такого розділення є те, що справжні сутички трапляються рідко.
Кішка відноситься до морської свинки в першу чергу як до здобичі, може її сильно поранити і навіть убити. Якщо ж тварини з найранішого віку знаходяться разом, то в більшості випадків вони непогано уживаються один з одним. При змісті морських свинок на балконі або у вольєрі слід постійно стежити за тим, щоб вони були захищені від кішок. Кішка своїми наскоками на клітку може налякати морську свинку. Якщо відстань між лозинами або величина осередків дозволяє, то кішка спробує зловити морську свинку своєю моторною лапкою.
Птахи часто прагнуть стягнути корм у морських свинок, а хвилясті папужки не проти клюнути їм вуха. Крупніші папуги стають дуже ревнивими і також починають клювати морських свинок. Тому в принципі не допускається зміст морських свинок з птахами, особливо з папугами, а також з такими дрібними видами, як хвилясті папужки.