Агуті (Agouties)
Сільвер, порода: Сріблястий агуті, Розплідник «Біла лапка» С.-Петербург
Забарвлення у них складне, схоже на забарвлення диких свинок. Кожен волосок покриву по забарвленню роздільний на 3 частини. Колір шерсті на животі відповідає кольору однієї частини волосків покриву і контрастує із загальним тоном свинки, крап виключається. У цьому забарвленні прийнято шість основних різновидів: золоті, сріблясті, кремові, шоколадні, лимонні і кольори кориці (світло-коричневі) агуті.
Агуті є пращурами всіх сучасних порід. Вони з'явилися багато-багато століть назад на берегах Амазонки і залишаються такими ж в природі до цих пір. Агуті - це єдині на сьогоднішній момент свинки, про яких точно можна сказати, що порода визначає їх характер і манеру поведінки. Вони дивним чином поєднують в собі всю ласкавість, за яку ми їх любимо, і в той же час - всю дикість своїх південноамериканських предків. Саме свинки породи агуті відрізняються нестримною волелюбністю і тягою до дикої природи. Вони спокійно можуть існувати на вольному випасі - лише влітку, звичайно! А якщо свинка агуті сховається в траві, її не знайти. Якщо лише вона сама не захоче. Але при цьому, як у всіх звірів, в свинок-агуті дуже добре розвинене відчуття самозбереження і чуття на стан довкілля (людська метеозалежність). Отже в своїх нескінчених дослідженнях навколишнього простору агуті ніколи не заграється, пропустивши небезпеку.
Треба відрізняти породу агуті і забарвлення агуті. Агуті-забарвлення може мати свинка будь-якої породи. . Агуті-абісінци, Агуті-тедді, агуті-шелті безумовно, чарівні звірятка. Але це не порода агуті, це лише агуті-забарвлення, а породи – абісінци, тедді і шелті, відповідно. Тому стандарти і особливості розведення у них різні.
Саліван та Індіра, порода:Абісинці, окрас - сріблясті агуті. Розплідник «Біла лапка» Сан.-Петербург.
Аргенти (Argents)
Свинки, що генетично відносяться до класу агуті, з червоними очима, але не прийняті офіційно в групу агуті. Нещодавно вони були зареєстровані, як самостійна порода. На відміну від агуті, де кожна волосина покриву по забарвленню роздільний на 3 частини, тут є тільки дві, тому свинка здається світлішою і ніби однотонною. Поєднання кольорів можуть бути вельми різні. Найчастіше зустрічаються такі поєднання:
бузково - золоті (Gold/lilac),
бузково-білі (Lilac/white) (на фото)
бузково-лимонні (Lilac/lemon),
бежево-золоті (Beige/gold),
бежево-лимонні (Beige/lemon)
бежево-білі (Beige/white)
Соліди, або суцільноагутіїові (Solidagouti)
Свинки, що відносяться до класу агуті, але відрізняються суцільним забарвленням агуті, тобто і на животі шерстинки з крапом, тоб-то складаються з 3 частин. Бувають майже всіх кольорів, що і агуті.
Солід, окрас коричний агуті.