Субота, 20.04.2024, 00:59

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Живий куточок » Догляд » Заготівля вітамінів власними силами (Вживання свинками сушеної травички та цитрусових)
Заготівля вітамінів власними силами
Вінні-ПухДата: Четвер, 05.05.2011, 23:11 | Сообщение # 1
Початківець
Група: Користувач
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Мої щирі вітання всім українським свинколюбам і свинководам wink
Одразу перепрошую, якщо відкриваю тему не в потрібному розділі. Так і не змогла визначитись, до якого вже існуючого обговорення можна примкнутись...
До моїх коханих дівчат-пацяток в мене жив шиншила, тож після нього лишився багатий спадок сушні - листочки кульбаби, люцерка, листочки малини, ожини, полуниці. Все, що було, вони підмели дуже швидко, тільки мелькнуло.
На Паску були в гостях у свекрів (смт у Кіровоградській області), їздили на природу. Я із жадібності (було ж багацько та й задарма!) назбирала в лісі чималий пакет молодої кропиви. Минулих вихідних у лісовій місцевості (ані собак, ані дороги поблизу) назбирали листочків полуниці. Все вже посохло, залишилось розкласти по коробках...
А потім я чогось засумнівалась wacko Виникли такі питання:
- чи варто давати свинкам суху кропивку, і як часто (кожен день, 1-2 рази на тиждень)? Я пробувала давати по 1-2 шматочки - їдять, свистять, випрошують...
- "єкзотику" типу листочків малини, ожини, полуниць, груші та яблуні можна?
А то вони багато чого їстимуть, а воно їм може не до добра буть...

І ще один нюанс. Вивчала багато форумів, але на жодному з них немає однозначної інформації щодо доцільності вживання свинками цитрусових (мандарини, апельсини, грейпфрути). Деякі пишуть, що категорично не можна, але пояснень тому не надають. Але ж в цитрусових міститься вітамін С, який просто конче необхідний для свинок!
Чим можуть ризикувати мої пацята, якщо я їм час від часу даю шматочок апельсина чи грейпфрута - приблизно одну дольку на двох?

Буду дуже вдячна всім за відгуки та коментарі applause

 
львицаДата: П`ятниця, 06.05.2011, 00:37 | Сообщение # 2
За рок до вершини
Група: Модератор
Повідомлень: 884
Репутація: 21
Статус: Offline
В сухому вигляді можна давати усе, що ви перелічили з зелені у любій кількості: і кропиву, і листочки. Особливо корисна кропива. От до свіжих - є певні застереження.
Щодо цитрусових, то давати можете, особливо якщо їдять, бо не всі свиночки полюбляють таке. Але, звісно, без фанатизму. Щодо шкідливості, точної інформації дійсно нема. Говорять тільки про кислоту, але як вона впливає та з яких кількостей шкідлива - точних даних нема. Усе треба дивитись то стану конкретної свинки.
 
Вінні-ПухДата: П`ятниця, 06.05.2011, 12:42 | Сообщение # 3
Початківець
Група: Користувач
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Спасибі. Отже, влітку буду завжди носити з собою якусь торбочку для зелені, бо ж їсть свинське багатство пристойно happy

Щодо кропиви. Наша кропивка порізана на шматочки десь по 5 см - це або листочки десь зо два металевих гривеника, або паличка із парою листків розміром десь по 50 коп. Кожен день по 2-3 шматочки на свинку - це не забагато? Я перевіряла - після сушки вона навіть не жалиться, так що питання стоїть про надмірність чи достатність. Так, вона містить вітамін С та купу чого іншого корисного, але, наскільки мені відомо, згущує кров. Проте поросятка п"ють багато, навіть зараз, коли не надто тепло... Не хочеться ані дати зайвого, ані пожаліти корисного eating

 
АняДата: П`ятниця, 06.05.2011, 13:23 | Сообщение # 4
Вірний сайтер
Група: Користувач
Повідомлень: 248
Репутація: 4
Статус: Offline
Вінні-Пух, цитрусові - це вже смаки Вашого улюбленця. У мене, наприклад, двоє хлопчиків. Один завжди із задоволенням їсть мандаринки, навіть почувши, що я їх чищу, вже починає "шаленіти", а другий теж колись просив, понюхає, візьме до рота, та й виплюне. Тепер майже не просить. Якщо даю щодня, то не більше однієї (у нас малесенькі мандарини) дольки на свинку.
 
Вінні-ПухДата: П`ятниця, 06.05.2011, 13:55 | Сообщение # 5
Початківець
Група: Користувач
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Таки так, вони такі різні! Живуть дівчата у мене із грудня місяця, та їх смаки дуже різняться - одна аж труситься за апельсинами, а друга хіба що за компанію пробує, але їсть зовсім трішки.

Аню, а що Ви скажете щодо сушеної травички? Своїм даєте щось подібне, і в яких кількостях?

 
АняДата: П`ятниця, 06.05.2011, 14:01 | Сообщение # 6
Вірний сайтер
Група: Користувач
Повідомлень: 248
Репутація: 4
Статус: Offline
Вінні-Пух, сама я на вулиці нічого не збираю тому, що, по-перше: у нас собака, і хто-зна, які там "відходи", а по-друге, живемо в місті, де трва напевно забруднена пилом від автомобілів. Наша "сушена травичка" - це сіно! happy
 
Вінні-ПухДата: П`ятниця, 06.05.2011, 14:36 | Сообщение # 7
Початківець
Група: Користувач
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Зрозуміло smile Та я мала на увазі смачну і корисну сушню (кропивку, наприклад), а не просто сінце. Саме сіно купляємо в одному з розплідників, а кропивку-кульбабку-листочки збираємо самі у батьків в селі та на природі в лісі. Там точно немає вигулу песиків та вихлопів від машин...

Сообщение отредактировал Вінні-Пух - П`ятниця, 06.05.2011, 14:37
 
АняДата: П`ятниця, 06.05.2011, 14:51 | Сообщение # 8
Вірний сайтер
Група: Користувач
Повідомлень: 248
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (Вінні-Пух)
Та я мала на увазі смачну і корисну сушню (кропивку, наприклад),

Я так і зрозуміла. Ну, і написала, чому таким не користуюся. На жаль, звісно...
 
львицаДата: П`ятниця, 06.05.2011, 17:01 | Сообщение # 9
За рок до вершини
Група: Модератор
Повідомлень: 884
Репутація: 21
Статус: Offline
Quote (Вінні-Пух)
Щодо кропиви. .. Кожен день по 2-3 шматочки на свинку - це не забагато? ...вона містить вітамін С та купу чого іншого корисного, але, наскільки мені відомо, згущує кров... Не хочеться ані дати зайвого, ані пожаліти корисного

Не переживайте - суху кропиву можна давати у любих кількостях в перемішку з сіном та іншими "сушками". Коли би Ви тільки однією кропивою годували, то можливо щось би і перегодували (хоча я про таке ніде не чула), а так, коли в свинкі є вибір - вона зайвого не з"їсть.
Сіно чим різноманітніше - тим корисніше (без отруйних рослин, звісно).
Щодо впливу кропиви на кров, то навпаки - вона її розріджує, але то в настої і в великіх кількостях. Проте гемоглобін підвищує (у людей так точно - на собі перевіряла happy ). Можете і пучечок в день давати, схочуть - з"їдять.

 
Вінні-ПухДата: П`ятниця, 06.05.2011, 20:03 | Сообщение # 10
Початківець
Група: Користувач
Повідомлень: 5
Репутація: 0
Статус: Offline
Ой, добре як yahoo
Ці захочуть dry Вони від такого ніколи не відмовляються.
 
КисаДата: П`ятниця, 08.07.2011, 09:37 | Сообщение # 11
Добре піклується за свинкою
Група: Користувач
Повідомлень: 122
Репутація: 0
Статус: Offline
львица, ви про пикучу кропиву чи про глюуху
я думаю про пекучу
а можна їм давати глуху?
 
львицаДата: П`ятниця, 08.07.2011, 14:18 | Сообщение # 12
За рок до вершини
Група: Модератор
Повідомлень: 884
Репутація: 21
Статус: Offline
Quote (Киса)
ви про пикучу кропиву чи про глюуху


От тут я не зрозуміла, про яку кропиву їдеться. Я мала на увазі звичайну кропиву, що росте скрізь.
Кропива́ дводо́мна (лат. Urtica dioica L.) Місцеві назви — «жалива велика», «жалюча кропива», «джигу́ха».


Її можна і сушену, і ошпарену давати. Головне, щоб їли.
Зимою можна в сухий корм порошком добавляти.
Прикрепления: 7740224.jpg (54.8 Kb)
 
КисаДата: П`ятниця, 08.07.2011, 14:31 | Сообщение # 13
Добре піклується за свинкою
Група: Користувач
Повідомлень: 122
Репутація: 0
Статус: Offline
на фоту є пекуча кропива
а глуга це непикуча у неї листочки 5 см
 
львицаДата: П`ятниця, 08.07.2011, 14:59 | Сообщение # 14
За рок до вершини
Група: Модератор
Повідомлень: 884
Репутація: 21
Статус: Offline
Отака?
Кропива глуха (яснотка)
(Lamium album)




Але вона містить дубільні речовини та ефірні олії, тому її краще не давати.
Прикрепления: 7699065.jpg (36.9 Kb) · 2354248.jpg (47.9 Kb)
 
КисаДата: П`ятниця, 08.07.2011, 15:37 | Сообщение # 15
Добре піклується за свинкою
Група: Користувач
Повідомлень: 122
Репутація: 0
Статус: Offline
так це глуха а можна її теж давати свинці
 
Форум » Живий куточок » Догляд » Заготівля вітамінів власними силами (Вживання свинками сушеної травички та цитрусових)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

все о животных - породы собак, кошек, продажа, питомники, доска объявлений
 
Всі статті і матеріали є власністю нашого сайту! Тож свавільне копіювання - ЗАБОРОНЕНЕ! Ви повинні вказати адресу нашого сайту і автора статті,якщо хочете використати наші матеріали.